KATOLIKUS MAGYAR ÉRTELMISÉGI MOZGALOM
PAX ROMANA
Müncheni Csoport
D-81925 München, Oberföhringer Str. 40.
Honlap: pax-romana.hcbc.hu
E-mail: Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!

kmem

MEGHÍVÓ a Müncheni Magyar Intézettel együtt az új esztendőben rendezett első péntek esténkre, amelyen BUDA PÉTER EURÓPA ALKOTMÁNYOS RESZAKRALIZÁCIÓJA

címmel időszerű témáról tart előadást. Vendégünk budapesti egyházpolitikai szakértő, a Miniszterelnöki Hivatal nemzetközi egyházpolitikai tanácsadója. Ugyanakkor Ph. D. kandidátus, disszertációs témája a Szentszék geopolitikai stratégiája. Az estet vezeti DR. HOLCZHAUSER VILMOS politikafilozófus.

Az est kezdete: 2003. november 21., péntek 19.00 s. t.

Színhelye: a Magyar Katolikus Misszió Döpfner Háza, 81925 München, Oberföhringer Str. 40.

Szomorú szívvel közöljük, hogy P. DR. MOREL GYULA SJ, a szociológia professor emeritusa az innsbrucki egyetemen, 1962 és 1967 között müncheni egyetemi lelkész, a Pax Romana oszlopos tagja szeptember 30-án 76. életévében a rumi szanatóriumban elhunyt. Az Innsbrucki Tanulmányi Napok elején, október 9-én a jezsuiták kriptájában P. Kozma György SJ, egykori müncheni káplán közelében temettük el.

Tisztelettel és szeretettel várja hozzátartozóival és barátaival együtt

a KMÉM Müncheni Csoportja

ELŐJELZÉSEK

November 19-én, szerdán 19 órakor kezdődik a Sendlinger-Tor-Platz közelében a Reisinger Str. 11. sz. alatti protestáns templomban az idei őszi ökumenikus istentisztelet.

December 5-én, péntek este 19 órai kezdettel a misszióban RAKOS MIKLÓS budapesti zenetudós „A magyar zene európai hatása” címmel tart előadást. Rendezi testvérszervezetünk, az Európai Protestáns Magyar Szabadegyetem újonnan megalakult Müncheni Csoportja, a Müncheni Magyarnyelvű Református Gyülekezet és a Müncheni Magyar Intézet.

December 7-én, vasárnap lesz az adventi lelki nap DR. TEMPFLI IMRE vezetésével. Kezdődik a Damenstift-templomban 10.30-kor a szentmisével és 14 órakor folytatódik a misszión.

December 14-én, vasárnap 16 órakor veszi kezdetét a St. Lorenz Plébánián (Muspillistr. 31.) az idei karácsonyi ünnepség.

2004. január 9-én, ismét a Müncheni Magyar Intézettel karöltve rendezett péntek esténken DR. POMOGÁTS BÉLA, budapesti irodalomtörténész „Magyar irodalom az európai integrációban” címmel tart előadást. Az estet MA. KELEMEN MÁRIA, a müncheni egyetem finn-ugor tanszéke magyar lektora vezeti.